ÜRETİM

Kalıphane

Kalıbın kalitesi üretimin sağlığı açısından çok önemlidir. Bunun bilincinden hareketle,  kalıp üretimi ve bakımı alanında müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz.

Alçak basınçlı alüminyum döküm ve plastik enjeksiyon dahil olmak üzere yıllık 100 adet kalıp üretebilme kapasitesine sahibiz.

Ayrıca TECHNOcast, yurt içi ve yurt dışı stratejik kalıp üreticisi iş ortakları sayesinde de plastik ve metal kalıp üretimi alanında güçlü bir oyuncudur.

Üretimde olan kalıpların projeler kapsamında tüm bakım hizmetlerini yetkin ekibimiz, bünyemizde bulunan kalıphanelerimizde vermektedir. Amacımız en verimli ve kaliteli üretimi sağlamaktır. 

Plastik Enjeksiyon

İşletmemizde 45 adet 35T-700T kapama kuvvetine sahip, çoğunluğu Avrupa menşeili plastik enjeksiyon presleri çalışmaktadır.

Makinelerimizin büyük bir çoğunluğu 2011 yılında çalıştırılmaya başlanmış yeni makinelerdir.

Plastik enjeksiyon üretiminde kullanmış olduğumuz teknolojiler;

» Robot otomasyonlu enjeksiyon
» Çift komponent enjeksiyon (400T)
» Insert Enjeksiyon
» Overmolding
» Proje bazlı Otomasyon (Konveyör, CNC çapak alma sistemleri gibi)

Ayrıca üretim sırasında, gravumetrik dozajlama üniteleri sayesinde en hassas şekilde hammadde karışımları elde edilmektedir.

Yıllık 6000 Ton plastik işleme hacmine sahip TECHNOcast, birçok farklı hammadde ile çeşitli özelliklerde (yanmaz, yüksek ısı dayanımlı, elektrik geçirgenliği düşük, şeffaf, yüksek kuvvet dayanımlı) parça üretimi yapmaktadır.

Kullanılan Hammaddeler
ABS
ABS
PP
PC
PA66 30%GF
POM
PC ABS
PPT
TPE

Boyahane

TECHNOcast üç adet plastik yaş boyama, bir adet metal toz ve vernik hattına sahiptir. Boyahanelerimizde manuel  olarak ve eksenel robot kullanımı ile tam otomatik boyama yapılabilmektedir. 

Farklı ebatlarda ve özellikteki parça boyamaları için esnek aparat tasarım ve uygulama yöntemi ile en etkin boya dağılımı elde edilebilmektedir.

Boyahanemiz periyodik aralıklar ile Termograf ölçümlerine tabi tutulmakta ve en uygun kurutma ortamı sağlanmaktadır.

Boyahane Sonrası Testler: Boyalı ürünler bir dizi teste tabı tutulmaktadır.

Cihaz/Test Marka/Model Ölçme Aralığı Testin Amacı
Cross Cut Test TQC -- Boya Tutunma Testi
Renk Ölçüm Cihazı Konica Minolta L-a-b Spherical Coordinates Boyalı Parça Renk Kontrolü
Plastik parça boya kalınlık ölçümü Elektrophysik 1,5 mm Plastik parça üzerindeki boya kalınlık ölçümü

 

Serigrafi

Serigrafi bölümümüzde tampon baskı, sıcak baskı, PVD kaplama işlemleri yüksek kalitede gerçekleştirilmektedir.  Bünyemizde aynı anda 4 farklı renkli tampon baskı yapılmasına olanak sağlayan üretim hattımız bulunmaktadır.

Yüzey baskısı zor olan PP gibi hammaddeler için de ayrıca alevlendirme/plazma otomasyonu ve en yüksek kaliteli tutuculuk için kurutma çözümleri de uygulanmaktadır.

Montaj

Technocast bünyesinde farklı projeler için tasarlanmış manuel ve otomasyonlu montaj hatları bulunmaktadır.  Proje bazında gerekli montaj hattı tasarlanmakta ve ihtiyaca göre en esnek şekilde yatırım çalışmaları yapılmaktadır.

Ayrıca montaj hatlarımızda tüm fonksiyonel testler de uygulanmaktadır.
İşletmemizde %100 görsel kontrol ile titiz gruplama yapılabilmesi için en uygun ortam sağlanmıştır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.
Anladım